Tzw. święto zakochanych obchodzone jest 14 lutego niemal na całym świecie. Wywodzi się jeszcze z czasów starożytnych, kiedy w Rzymie celebrowano Luperkalia, czyli święto ku czci bogini kobiet i małżeństwa oraz boga przyrody. 14 lutego oficjalnie został uznany za dzień zakochanych w V w. n.e. za sprawą papieża Galezjusza I, który w tym dniu polecił wspominać patrona zakochanych, czyli żyjącego w III w. biskupa Walentego z Terni. Tradycja ta z czasem znacząco odbiegła od swoich korzeni i została spopularyzowana oraz skomercjalizowana na całym świecie. Szczególnie przyczynił się do tego brytyjski pisarz i poeta, sir Walter Scott. Chociaż jeszcze wcześniej, w XVI w., wysłana została pierwsza kartka walentynkowa – jej nadawcą był Karol Orleański, więziony w londyńskiej Tower, a adresatką jego żona. Współcześnie święto to jest najbardziej spopularyzowane w Stanach Zjednoczonych i krajach Europy Zachodniej. Amerykanie upowszechnili zwyczaj wysyłania kartek walentynkowych, są też znani z obdarowywania ukochanych prezentami. Z kolei Francuzi nie wysyłają swoim wybrankom kartek, a bukiety czerwonych róż. Dodatkowo Walentynki to też okazja do zaproszenia ukochanej osoby na romantyczną kolację.

Specjalnie z okazji Walentynek szef kuchni naszej Restauracji przygotował menu, które będzie dostępne w dniach 11–14 lutego.
Ci, którzy wybiorą się do nas 14 lutego w godz. 18.00–21.30, mogą liczyć dodatkowo na romantyczne dekoracje i muzykę na żywo.
Szczególnie w tym dniu zapraszamy do wcześniejszej rezerwacji stolików (w godz. 17.30–19.30 oraz 19.30–22.00).

Zadbajcie więc o wyjątkową atmosferę, zaproście na kolację swoją „drugą połówkę”, a my zajmiemy się gotowaniem i stworzeniem klimatycznego nastroju.

Szczegóły oferty można sprawdzić TUTAJ.

Zapraszamy!

 

Oferta ważna: od 23 stycznia 2023 do 14 lutego 2023

Jak zamówić?

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub wyślij wiadomość za pośrednictwem formularza