RUCHOMA MAKIETA KOLEJOWA
29.02-03.03 2024 r.

Kolejowy świat w miniaturze po raz kolejny będzie można obserwować na Dolnym Pokładzie Kuter Port. Wraz z Krakowskim Klubem Modelarzy Kolejowych (KKMK) przygotowujemy ekspozycję ponad 50-metrowej ruchomej makiety kolejowej, a więc jeszcze większej niż rok temu. Wszyscy, których ciekawi transport kolejowy oraz prowadzenie ruchu pasażerskiego i towarowego, będą mieli okazję przyjrzeć się temu, jak takie operacje przeprowadza się na modułowej makiecie wykonanej w skali H0 (1:87). Na torach pojawią się nie tylko współczesne pociągi krajowe, ale także składy, które już wiele lat temu przestano eksploatować czy to w Polsce, czy w innych krajach europejskich.
Wystawa to jednak nie tylko pociągi i tory, to także setki postaci, zwierząt, roślin, budynków i innych obiektów oraz przedmiotów, które można odnajdywać na dziesiątkach metrów makiety w różnych sytuacjach, miejscach, scenach. Spostrzegawczy widzowie z pewnością doszukają się wielu interesujących obrazów. Warto przy tym zwrócić uwagę na kunszt i pomysłowość wykonawców makiety, którzy odwzorowując rzeczywistość, tworzą krótkie scenki i dłuższe historie, wykorzystując liczne misternie wykonane rekwizyty.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy zarówno rodziny z dziećmi, jak i starszych pasjonatów kolejnictwa w każdym wieku. Natomiast szczególnie w czwartek i piątek zachęcamy do przyjazdu grupy szkolne i przedszkolne oraz wychowanków innych placówek oświatowych, które mogą odbyć ciekawą lekcję z kolejnictwa na wyjeździe.

Zapraszamy!

JEDNA WYSTAWA - WIELE MOŻLIWOŚCI

W programie wydarzenia znajdą się m.in.:

 • ekspozycja ponad 50-metrowej makiety kolejowej
 • opowieści pasjonatów kolei z KKMK o eksponowanej makiecie
 • przejazdy specjalne unikalnych składów
 • wystawa eksponatów
 • kącik małego maszynisty z lokomotywą w skali 1:22 do poprowadzenia
 • strefa kreacji – rysowanie, kolorowanie, sklejanie modeli

Do każdej sekcji przypisani będą opiekunowie z Krakowskiego Klubu Modelarzy Kolejowych (KKMK), gotowi do odpowiedzi na pytania związane z ekspozycją.

Fascynujący świat
pociągów w miniaturze

Makieta, eksponaty,
zajęcia kreatywne i interaktywne

Zamieszkaj w Domku,
korzystaj z wystawy bez limitu

Kupując bilet online,
masz gwarancję wejścia

DLACZEGO WARTO PRZYBYĆ NA WYSTAWĘ?

Makieta w skali H0
W ciągu czterech dni będzie można podziwiać ruchomą, kilkudziesięciometrową makietę kolejową, wykonaną w skali H0 (1:87)
Ekspozycje i zajęcia aktywne
Wydarzenie obejmuje nie tylko ekspozycję ruchomej makiety, ale również wystawę eksponatów, strefę rysowania, malowania i sklejania modeli oraz kącik maszynisty
Dyplom maszynisty
Chętni będą mogli spróbować sił w kąciku małego maszynisty i poprowadzić pociąg wykonany w skali 1:22. Nagrodą będzie dyplom
Pociągi dla dużych i małych
Magia pociągów od dawana łączy pokolenia. Na wystawie dobrze będą się bawić i dzieci, i dorośli
Dla przedszkolaków i uczniów
Pracujesz z dziećmi? Zabierz całą grupę na zajęcia wyjazdowe
3 w 1
Obejrzyj wystawę, spędź aktywnie czas na Basenie, a potem zjedz pyszny obiad w Restauracji

MAKIETA KOLEJOWA DLA SZKÓŁ

Opcja 1
wystawa

Opcja 2
wystawa + Restauracja

Opcja 3
wystawa + Basen + Restauracja

Zaplanuj lekcję
już dziś

Zapraszamy uczniów i podopiecznych szkół, przedszkoli, ośrodków wychowawczych oraz innych placówek oświatowych do udziału w interesującej lekcji o kolei na wyjeździe. Podczas 45-minutowego spotkania w ramach wydarzenia „Makieta kolejowa w Kuter Porcie” dzieci i młodzież mogą m.in.

 • dowiedzieć się, jak powstała i co przedstawia makieta
 • zdobyć wiedzę o ciekawych pociągach polskich i europejskich, które już nie są eksploatowane w ruchu kolejowym
 • obejrzeć ruchomą makietę kolejową
 • dowiedzieć się, jak sterować pociągami z zachowaniem bezpieczeństwa ruchu
 • obserwować ruch pociągów pasażerskich i towarowych, korzystających z tej samej infrastruktury
 • sterować lokomotywą w skali 1:22 i zdobyć dyplom małego maszynisty
 • rysować, kolorować, sklejać modele

Jeśli chcesz zorganizować dla uczniów i wychowanków kreatywną i rozwijającą lekcję, zabierz ich na Dolny Pokład Kuter Port, wybierając jedną z proponowanych opcji lub tworząc własny plan.

Opcja 1

Wstęp na wydarzenie – 12,00 zł/os.

Opcja 2

Połącz wystawę z posiłkiem w Restauracji* – 12,00 + 20,00 zł/os.

W tym: wstęp na wystawę + posiłek (stripsy z frytkami, surówką i kompotem)

Opcja 3

Zaplanuj dłuższy pobyt w Kuter Porcie, łącząc wystawę z aktywnymi zajęciami na Basenie oraz posiłkiem w Restauracji* – 12,00 + 15,00 zł + 20,00 zł/os.

W tym: wstęp na wystawę + basen (wstęp na 60 min, opiekunowie – gratis) + posiłek (stripsy z frytkami, surówką i kompotem)

* wybierając konkretną opcję, pamiętaj, że poza kupnem biletów online, konieczne jest zarezerwowanie miejsca w Restauracji oraz na Basenie (kontakt ws. rezerwacji: 12 385 85 55) 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Termin: 29.02–03.03.2024 r. w godz. 10:00–18:00

Miejsce: Dolny Pokład Kuter Port

Parking: przy Restauracji Kuter Port

Cena biletu: 12,00 zł/os./45 min

Bilet uprawnia do wejścia wyłącznie o godzinie, na którą został zakupiony

Wejścia: o pełnych godzinach (10:00 – pierwsze wejście, 17:00 – ostatnie wejście); jeśli się spóźnisz, Twój bilet nadal będzie obowiązywał wyłącznie w czasie, na który został wykupiony (jak w kinie)

Wyjścia: 45 min po każdej pełnej godzinie należy opuścić Dolny Pokład, aby możliwe było przyjęcie kolejnej grupy (dot. również gości Domków)

Liczba osób na każdą godzinę jest limitowana: polecamy zakup biletów online z wyprzedzeniem, nie gwarantujemy dostępności biletów na miejscu w przypadku dużego zainteresowania

Goście Domków w czasie zameldowania mają bezpłatny dostęp do wystawy na podstawie ważnej Karty Gościa

Sprzedaż biletów: online (poniżej) lub na miejscu w kasie Łowiska; sprzedaż biletów w kasie możliwa jest wyłącznie na dzień bieżący

Opieka nad dziećmi: pamiętaj, że osoby, które nie ukończyły 13. r.ż., mogą uczestniczyć w wydarzeniu wyłącznie pod nadzorem opiekuna; nie jest dopuszczalne pozostawianie na wystawie dzieci w wieku jw. bez opieki

BILETY

Wybierz dzień, godzinę wejścia, kup bilet i przybywaj obejrzeć ruchomą makietę kolejową na Dolnym Pokładzie w Kuter Porcie.
Niewykorzystanie biletu w dniu i o godzinie, na które został zakupiony, nie uprawnia do jego wykorzystania w innym terminie.
Prosimy o przemyślany zakup, środki za niewykorzystane bilety nie są zwracane.
Zakup biletu wstępu dotyczy każdej osoby.
Kupując bilet, akceptujesz warunki określone przez organizatora.

KONTAKT

+48 12 385 85 55 w. 9, marketing@kuterport.pl