Poznaj zasady


REGULAMIN BASENU
§1
Postanowienia ogólne
- Basen z atrakcjami (dalej: Basen) znajduje się na poziomie minus jeden w budynku Rekreacji na terenie Strefy Rekreacja Kuter Port, obiektu zarządzanego przez: Firma Handlowo-Usługowa INSTBUD Stanisław Boguta Spółka Jawna, Nieznanowice 50, 32-420 Gdów (zwanym dalej Zarządzającym) i wchodzącego w skład ośrodka Kuter Port Nieznanowice.
- W skład Basenu wchodzą: basen rekreacyjny z dwoma torami pływackimi i atrakcjami w formie gejzerów, przeciwprądów, leżaków z masażami, jacuzzi wewnętrzne, sauny (fińska – sucha, parowa – rzymska, infrared – na podczerwień), grota solna, taras zewnętrzny z dwoma baliami kąpielowymi.
- Na potrzeby obsługi i korzystania z Przestrzeni Basenowej udostępniane są:
- recepcja;
- poczekalnia;
- szatnia zewnętrzna (przy recepcji) na odzież wierzchnią i obuwie;
- szatnia wewnętrzna (damska, męska) do zmiany odzieży i przygotowania się do korzystania z usług w ww. obszarach, wyposażona w samodzielne, zamknięte szafki do przechowywania rzeczy osobistych;
- prysznice (damski, męski);
- toalety (damska, męska, dla osób niepełnosprawnych);
- winda.
- Zarządzający zapewnia obsługę Basenu, w tym dba o stan techniczny obiektu oraz urządzeń i pobiera opłatę za korzystanie z nich.
- Niniejszy regulamin określa podstawowe zasady korzystania z Basenu oraz zasady postępowania w niej; niemniej jednak Zarządzający pozostawia sobie prawo do wprowadzania i modyfikacji zasad w trakcie działania obiektu wg własnego uznania.
- Warunkiem przebywania w tej przestrzeni jest zapoznanie się z niniejszym regulaminem i przestrzeganie zawartych w nim zasad oraz respektowanie oznakowania znajdującego się na terenie obiektu.
- Wykupienie usługi na korzystanie z Basenu oznacza akceptację obowiązującego regulaminu.
- Z usług i atrakcji w Przestrzeni Basenowej każdy gość korzysta na własną odpowiedzialność. Osoby, które nie ukończyły 13. r.ż. mogą w niej przebywać wyłącznie pod nadzorem opiekuna.
- Basen jest czynny od poniedziałku do niedzieli od 08:00 do 21:00. Zarządzający ma pełne prawo do zmiany godzin otwarcia obiektu oraz w przypadku awarii, prac konserwacyjnych czy innych zdarzeń zewnętrznych do czasowego zamknięcia Basenu lub którejkolwiek części wchodzącej w jego skład. Niedostępność tej przestrzeni lub jej części w wyniku ww. przyczyn nie stanowi podstawy do jakichkolwiek roszczeń ze strony gościa. Niezależnie na Basenie występują stałe przerwy techniczne w godz. 10:00–10:30 oraz 15:30–16:00, kiedy działające w niej usługi nie są dostępne i wszyscy goście muszą opuścić przestrzeń za linię recepcji.
- Godzina zamknięcia Basenu to równocześnie godzina, kiedy należy opuścić teren budynku Rekreacji. Pozostawanie na terenie obiektu po godz. 21:00 jest nieuprawnione.
- W związku z zamknięciem Budynku Rekreacji o godz. 21:00 obsługa ma prawo odmówić wpuszczenia gości na teren Basenu na 30 min przed zakończeniem świadczenia usług.
- W związku z lokalizacją Basenu w budynku Rekreacji znajdującym się na terenie zamkniętym Kuter Port, w którym znajdują się inne Strefy świadczące odrębne usługi, Zarządzający informuje, iż korzystanie z Basenu nie uprawnia gości do korzystania z takowych, a takie zachowanie będzie skutkowało naliczeniem opłat związanych z poszczególnymi usługami.
§2
Zasady korzystania z Basenu i pozostałych atrakcji
- Wejście na Basen możliwe jest w godzinach jego działania, kiedy nie występują ograniczenia ze względu na liczbę osób jednocześnie przebywających w tej przestrzeni lub inne postanowienia ogłaszane i wprowadzane przez Zarządzającego.
- Wejście na Basen możliwe jest wyłącznie po wniesieniu wymaganej opłaty (nie dot. gości, z których cennik znosi taką konieczność) oraz po wydaniu zgody na wejście przez upoważnionego pracownika Kuter Port.
- Potwierdzeniem możliwości wejścia gościa na Basen jest wydanie mu transpondera w formie zegarka lub karty, który został aktywowany w systemie obsługi Przestrzeni Basenowej i jest identyfikatorem gościa oraz umożliwia korzystanie z zamykanych szafek w szatni wewnętrznej.
- Przed wejściem do Przestrzeni Basenowej goście zobowiązani są do pozostawienia wierzchniego ubioru oraz obuwia w szatni zewnętrznej. Wejście w nich na teren szatni wewnętrznej jest niedozwolone.
- Znajdujące się w szatni wewnętrznej zamykane szafki służą do pozostawienia w nich rzeczy osobistych. Nie są one przeznaczone do przechowywania w nich butów, płaszczy, kurtek itp. Szafki są suche i czyste i w takim, niezmienionym stanie, należy zdać szafkę po zakończeniu korzystania z niej.
- Korzystanie z zamykanej szafki przypisanej dla danego gościa odbywa się po aktywowaniu i wydaniu karty/transpondera, a następnie sczytaniu karty/transpondera na czytniku znajdującym się w szatni wewnętrznej i wybraniu konkretnej szafki przez gościa.
- W czasie pobytu gościa na Basenie może on wielokrotnie otwierać i zamykać swoją szafkę, wykorzystując do tego celu kartę/transponder.
- Wejście do Przestrzeni Basenowej jest możliwe wyłącznie po dokładnym umyciu całego ciała (nie dot. korzystania wyłącznie z groty solnej), zmianie odzieży na właściwą, w klapkach zapewniających bezpieczeństwo i higienę. Obowiązuje zakaz wchodzenia na Basen w biżuterii (nie dot. groty solnej).
- Użytkownicy Basenu zobowiązani są do:
- stosowania się do zaleceń i wytycznych obsługi;
- korzystania z usług zgodnie z obowiązującym regulaminem oraz oznakowaniem na terenie obiektu;
- korzystania z dostępnej infrastruktury i wyposażenia zgodnie z ich przeznaczeniem;
- dbania o bezpieczeństwo własne i osób, które są pod ich opieką, w szczególności dzieci do lat 13 czy osób z niepełnosprawnością;
- zachowania kultury osobistej, nieużywania wulgaryzmów oraz słów powszechnie uważanych za obelżywe;
- niezakłócania ciszy i spokoju innym gościom korzystającym z Przestrzeni Basenowej.
- Goście powinni opuścić Basen w czasie, na który został wykupiony wstęp; przedłużenie pobytu ponad wykupioną jednostkę rozliczeniową wiąże się z rozpoczęciem naliczania czasu podlegającego opłacie dodatkowej, a tym samym pobrana zostanie opłata za każde 15 min zgodnie z obowiązującym cennikiem. Rozpoczęcie i zakończenie naliczanie czasu odbywa się na recepcji i należy to uwzględnić w planowaniu pobytu oraz korzystaniu z wszystkich dostępnych usług w tym szatni i przebieralni.
- Gościom Przestrzeni Basenowej zabrania się na terenie całego obiektu zachowania zagrażającego bezpieczeństwu własnemu i innych użytkowników obiektu oraz niezachowywania podstawowych zasad sanitarno-higienicznych, w szczególności:
- przebierania się poza szatnią;
- wchodzenia w innym stroju i obuwiu niż właściwe dla danego obszaru;
- przebywania w stanie nietrzeźwym lub pod wpływem środków odurzających, narkotyków, substancji psychotropowych;
- wnoszenia i spożywania napojów alkoholowych, środków odurzających, narkotyków, substancji psychotropowych;
- palenia tytoniu, wyrobów tytoniowych, korzystania z elektronicznych papierosów i innych analogicznych urządzeń;
- żucia gumy i spożywania pokarmów;
- wnoszenia opakowań szklanych, puszek, ostrych narzędzi oraz jakichkolwiek innych niebezpiecznych przedmiotów;
- wnoszenia przedmiotów utrudniających poruszanie się i korzystanie z infrastruktury przez innych użytkowników;
- niszczenia urządzeń i wyposażenia;
- korzystania z dostępnego wyposażenia niezgodnie z przeznaczeniem;
- hałasowania, biegania, skakania, przeszkadzania innym użytkownikom obiektu;
- korzystania z obiektu w czasie, kiedy jest on wyłączony z użytkowania;
- zabawy i niszczenia ekspozycji i aranżacji w tym roślin i kamyków, przekładania ich, wrzucania do wody czy do jacuzzi, przenoszenia w inne miejsca; kamyki znajdujące się w Przestrzeni Basenowej stanowią element wystroju i służą wyłącznie do tego celu;
- korzystania z innych usług niż opłacone usługi Przestrzeni Basenowej (np. gość Przestrzeni Basenowej nie jest uprawniony do korzystania w ramach tego samego biletu z Siłowni i innych nieopłaconych usług);
- korzystania z telefonów komórkowych oraz wszelkiego rodzaju sprzętu elektronicznego w miejscach, gdzie występuje kontakt z wodą, np. w basenie, jacuzzi, baliach, brodzikach, pod prysznicami oraz w szatniach;
- korzystania z telefonów komórkowych oraz wszelkiego rodzaju sprzętu elektronicznego, w tym fotograficznego i wideo w części saun i groty solnej; filmowanie i fotografowanie innych gości łącznie z dystrybuowaniem takich zdjęć/nagrań jest bezwzględnie zabronione, a Zarządca nie ponowi odpowiedzialności za tego rodzaju działania gości.
- W przypadku, jeśli zachowanie danej osoby zostanie uznane za zagrażające innym użytkownikom lub niestosowne, łamiące zasady wynikające regulaminu oraz ogólnie przyjętych zasad, pracownik obsługi ma prawo do wyproszenia takiej osoby z obiektu, a ta musi go niezwłocznie opuścić, wcześniej regulując należność za usługi w recepcji, jeśli nie została uregulowana w pełni przed wejściem do Przestrzeni Basenowej.
- Obsługa, ratownik i pracownicy Kuter Portu mają prawo do odmówienia wstępu na Basen osobom, które nie spełniają wymagań regulaminu lub w ich ocenie nie mogą korzystać z tego typu usług.
- Basen jest strzeżony przez ratownika, a wszyscy użytkownicy są zobowiązani do bezwzględnego stosowania się do jego zaleceń i uwag.
§3
Informacje ogólne i zasady korzystania z niecki basenowej, jacuzzi, balii
- Niecka basenowa ma powierzchnię około 210 m2 i długość 20,6 m. W najgłębszym miejscu głębokość wynosi 1,4 m, w najpłytszym 0,4 m. Wydzielono w nim dwa tory pływackie: jeden o głębokości 1,4 m, drugi o głębokości 1,2–1,4 m; każdy o szerokości 2 m. W pozostałej części występuje głębokość zmienna od 0,4 do 1,2 m.
- W części płytkiej znajduje się siedem leżaków z hydromasażami. Ponadto w basenie zainstalowana jest aparatura wytwarzająca gejzery (dwie sztuki – na głębokości 1,2 m oraz 0,4 m) oraz przeciwprąd na torze o głębokości 1,2–1,4 m.
- Jacuzzi z masażem powietrzno-wodnym ma średnicę 2 m, a jego głębokość wynosi 1 m.
- Balie zewnętrzne mają średnicę 1,6 m i głębokość 1 m. Balie są przygotowywane i udostępniane gościom na zgłoszenie, każdorazowo dla danej grupy osób. W przypadku zainteresowania kąpielą w balii należy zgłosić ratownikowi lub obsłudze w recepcji takie zapotrzebowanie.
- Dzieci w wieku do lat trzech nie mogą korzystać z niecki basenowej, a dzieci do lat 13 mogą przebywać w niecce basenowej wyłącznie pod opieką osoby dorosłej, która bierze za nie odpowiedzialność.
- Na basenie i w jacuzzi obowiązuje strój kąpielowy: dla kobiet jedno- lub dwuczęściowy, dla mężczyzn kąpielówki lub spodenki przylegające do ciała. Dla dzieci powyżej lat trzech obowiązuje strój kąpielowy.
- Dzieci do lat trzech mogą przebywać w dozwolonych częściach Basenu wyłącznie w specjalnych pielucho-majtkach przeznaczonych do użytkowania w wodzie, na które należy nałożyć przylegające do ciała spodenki kąpielowe.
- Zabrania się korzystania z basenu osobom, u których występują:
- choroby skóry np. grzybica, łuszczyca czy rumień;
- otwarte skaleczenia;
- choroby zakaźne;
- choroby infekcyjne;
- inne przeciwwskazania do korzystania z basenu czy jacuzzi.
§4
Informacje ogólne i zasady korzystania z saun
- Sauny są integralną częścią Basenu z atrakcjami.
- Sauny są włączone w godz. 16:00–21:00, a korzystanie z nich zostało uwzględnione w cenniku. W pozostałych godzinach (08:00–16:00) sauny mogą być włączone bezpłatnie na życzenie gościa Domków Kuter Port po zgłoszeniu zapotrzebowania (min. 1 godz. przed seansem) w recepcji Budynku Rekreacji.
- Możliwe jest udostępnienie saun lub wybranej sauny na wyłączność dla gości zewnętrznych. Jest to usługa płatna zgodnie z cennikiem i wymaga zgłoszenia min. 1 godz. przed rozpoczęciem seansu w saunie. Nieskorzystanie przez gościa z usługi lub krótsze niż określone w cenniku korzystanie z sauny nie zwalnia gościa od poniesienia kosztów wg cennika za jednostkę rozliczeniową. Wykupienie usługi na korzystanie z sauny na wyłączność nie zwalnia gościa od poniesienia opłaty za wstęp na Basen zgodnie z cennikiem.
- W godz. (08:00–16:00), kiedy z saun korzystają goście Domków oraz wówczas, kiedy sauny są wynajęte na wyłączność, nie ma możliwości korzystania użytkowania ich przez innych gości.
- Z saun mogą korzystać wyłącznie osoby zdrowe. Nie zaleca się korzystania z saun osobom z chorobami serca, nadciśnieniem, chorobami naczyń krwionośnych, chorobami tarczycy, cierpiącym na klaustrofobię, padaczkę, reumatyzm, nowotwory, ostre infekcje dróg oddechowych, gorączkującym, kobietom w czasie menstruacji, kobietom ciężarnym, osobom ze stanami zapalnymi skóry czy otwartymi ranami.
- Każdorazowe korzystanie z saun odbywa się zawsze na własną odpowiedzialność gości.
- Osoby, które nie ukończyły 16 r.ż., mogą korzystać z saun wyłącznie pod nadzorem opiekuna.
- Korzystanie z saun po obfitym posiłku nie jest wskazane.
- W razie złego samopoczucia należy bezzwłocznie opuścić saunę i poinformować o tym ratownika w celu otrzymania pomocy.
- Sauny w godz. 16:00–21:00 są strefą nietekstylną. Ich użytkownicy muszą liczyć się z sytuacjami, iż w tym czasie z saun mogą korzystać osoby nagie lub niekompletnie ubrane.
- Do przebywania w saunie należy zaopatrzyć się w dwa ręczniki – jeden do wycierania ciała, drugi jako podkładka na ławę do siedzenia.
- Przed wejściem do sauny należy umyć ciało pod prysznicem i wytrzeć je do sucha.
- W saunie należy leżeć lub siedzieć w zrelaksowanej pozycji, z kolanami podciągniętymi do ciała, tak aby stopy znalazły się w tej samej temperaturze, co reszta ciała.
- Po opuszczeniu saun należy bezwzględnie schłodzić ciało pod prysznicem lub natrzeć je lodem oraz umyć bez użycia mydła. Zaleca się również około 20–30-minutowy odpoczynek oraz picie wód mineralnych lub soków w umiarkowanych ilościach (około 0,5 l).
- Po pobycie w saunie kategorycznie nie można korzystać z jacuzzi oraz nie zaleca się wysiłku fizycznego.
§5
Rekomendacje do korzystania z sauny fińskiej (suchej)
- W saunie fińskiej panuje temperatura max. 99 st. C. Przebywa się w niej w pozycji leżącej lub siedzącej.
- Kąpiel w saunie fińskiej polega na naprzemiennym przegrzewaniu i ochładzaniu całego ciała, co można robić w dwóch lub trzech następujących po sobie cyklach. Jeden cykl trwa max. do 25 minut, tzn. 8–12 min. obejmuje pobyt w gorącym pomieszczeniu sauny, a następnie 8–12 min. trwa ochładzanie ciała.
- Ochładzanie organizmu pod prysznicem polega na polewaniu zimną wodą całego ciała od stóp w kierunku serca, a następnie ochładzaniu karku oraz głowy. Analogicznie ciało można schładzać lodem.
- Po schłodzeniu ciała należy wytrzeć się do sucha i odpocząć kilka minut.
- Pobyt w saunie kończy się chłodną kąpielą bez stosowania mydła.
- W przypadku wystąpienia złego samopoczucia trzeba bezwzględnie przerwać zabieg.
§6
Rekomendacje do korzystania z sauny rzymskiej (łaźni parowej)
- W saunie rzymskiej panuje temperatura max. 50 st. C. Przebywa się w niej w pozycji leżącej lub siedzącej.
- Kąpiel polega na naprzemiennym podgrzewaniu i ochładzaniu całego ciała.
- Siedzisko w łaźni przed, jak i po kąpieli należy spłukać wodą z słuchawki znajdującej się przy drzwiach wyjściowych.
- Czas przebywania w łaźni zależy indywidualnie od samopoczucia oraz stażu korzystania z łaźni. Sugeruje się, aby spędzać w niej nie dłużej niż 10–20 min jednorazowo.
- Ochładzanie organizmu po wyjściu z sauny pod prysznicem polega na polewaniu zimną wodą całego ciała od stóp w kierunku serca, a następnie ochładzaniu karku oraz głowy. Analogicznie ciało można schładzać lodem.
- Cykl nagrzewania i schładzania ciała możne być powtórzony trzykrotnie.
- Po schłodzeniu ciała należny wytrzeć się do sucha i poleżeć kilka minut.
- Pobyt w łaźni kończy się chłodną kąpielą bez stosowania mydła.
§7
Rekomendacje do korzystania z sauny infrared
- Sauna infrared, czyli sauna na podczerwień, działa w oparciu o specjalne promienniki IR, które wytwarzają temperaturę do 60 st. C.
- Przed wejściem do sauny należy wziąć prysznic, a następnie dokładnie osuszyć skórę.
- W saunie infrared konieczne jest używanie trzech ręczników – jeden do siedzenia, drugi do postawienia stóp, trzeci do ocierania potu.
- Podczas przebywania w saunie należy zwrócić uwagę, by skóra nie stykała się z drewnianą powierzchnią.
- Jednorazowy pobyt w saunie nie powinien trwać dłużej niż 30 minut.
§8
Rekomendacje do korzystania z korzystania z groty solnej
- Grota solna jest miejscem spokoju, wyciszenia i relaksu.
- Znajduje się obok saun, które w godz. 16:00–21:00 są strefą nietekstylną. Użytkownicy groty muszą liczyć się z sytuacjami, iż w tym czasie z saun mogą korzystać osoby nagie lub niekompletnie ubrane.
- Wejście do groty możliwe jest wyłącznie wówczas, kiedy ciało jest suche. Jeśli gość korzystał z atrakcji wodnych, należy osuszyć całe ciało, założyć szlafrok. Gość, który nie korzystał z innych usług w Przestrzeni Basenowej, a jedynie chce skorzystać z groty solnej, może skorzystać z niej w odzieży codziennej. Na leżaku należy rozłożyć ręcznik, a do groty wchodzić w klapkach basenowych.
- W grocie należy ułożyć się wygodnie na leżaku, rozluźnić się i poddać działaniu mikroklimatu oraz muzyki relaksacyjnej.
- Podczas seansu należy zachowywać się cicho i spokojnie.
- Dzieci do 13. r.ż. mogą przebywać w grocie solnej wyłącznie pod opieką osób dorosłych.
- W grocie nie można dotykać ścian oraz elementów wystroju wnętrza.
- Nie zaleca się używania zbyt intensywnych kosmetyków przed wejściem do groty (np. perfumy, dezodoranty itp.).
- Ze względów zdrowotnych czas trwania seansu nie powinien przekraczać 45 min.
- Osoby z takimi dolegliwościami, jak: nadczynność tarczycy, zaawansowane choroby nowotworowe, ostry stan gruźlicy, inne ostre stany zapalne i inne stany chorobowe przed wejściem do groty solnej na seans powinny skonsultować się z lekarzem.
§9
Wjazd na teren Kuter Portu i wyjazd
- Wjazd samochodem na teren Kuter Portu w celu korzystania z Basenu odbywa się przez bramę wjazdową do strefy Rekreacja, przy której znajduje się parking. Po wjeździe należy zająć wolne miejsce parkingowe wyłącznie na czas pobytu na Basenie. Organizacja wjazdu i wyjazdu jest zależna od pory roku i zasad obowiązujących na terenie ośrodka w okresie letnim i zimowym. Odpowiednie zmiany będą publikowane na stronie kuterport.pl oraz w mediach społecznościowych.
- W przypadku braku wolnych miejsc parkingowych na parkingu wewnętrznym należy stosować się do wskazań obsługi i zająć miejsce na innych wskazanych parkingach.
- Po skorzystaniu z opłaconych usług należy opuścić parking i teren wewnętrzny Kuter Portu.
- Przebywanie na terenie wewnętrznym obiektu w celu innym niż korzystanie z wykupionych usług nie jest możliwe. Wyjątkiem od tej zasady jest wykupienie usługi w innej Strefie Kuter Portu, znajdującej się na terenie wewnętrznym. Wówczas gościa dotyczą zasady obowiązujące w Strefie, w której wykupił usługi uprawniające go do przebywania na terenie wewnętrznym.
- Korzystanie z parkingu jest bezpłatne, natomiast pozostawienie na parkingu pojazdu na czas dłuższy niż czas pobytu zgodnie z wykupioną usługą wiąże się z naliczeniem opłaty dodatkowej w wysokości 50,00 zł.
- Goście Domków, którzy w ramach obowiązujących zasad i oferty korzystają z usług oferowanych w budynku Rekreacji, nie mogą korzystać ze swoich samochodów, aby przemieszczać się pomiędzy Strefą Domków a Strefą Rekreacja.
- Pod żadnym pozorem nie jest dopuszczalne pozostawianie samochodów bezpośrednio przed budynkiem Rekreacji.
- W specjalnych przypadkach, po otrzymaniu zgody zarządcy Kuter Port, możliwy jest dojazd do budynku Rekreacji, np. w celu transportu osób niepełnosprawnych.
§10
Opłaty za korzystanie z Basenu z atrakcjami
- Aktualny cennik za korzystanie z usług znajduje się na www.kuterport.pl oraz w recepcji. W przypadku zmian lub korekt obowiązującym cennikiem jest ten, którym dysponuje obsługa w recepcji.
- Wejście na Basen możliwe jest po wniesieniu opłaty zgodnie z cennikiem. Opłaty przyjmowane są na miejscu w recepcji gotówką/kartą.
- Zgodnie z cennikiem możliwe jest wykupienie karnetu umożliwiającego 10 wejść 90-minutowych w cenie 10 wejść 60-minutowych, możliwych do wykorzystania w ciągu sześciu miesięcy od daty zakupu. Gość opłaca karnet „z góry”, przy zakupie ponosząc jednorazową opłatę za nośnik (kartę magnetyczną), która staje się jego własnością i nie podlega zwrotowi. Karnet w postaci karty może być wykorzystany podczas kolejnego zakupu puli takich samych wejść pod warunkiem, że nie posiada ona wad technicznych uniemożliwiających jej obsługę.
- Karnety sprzedawane są w dwóch kategoriach i różnią się porą dnia, w której można z nich korzystać. Karnet droższy umożliwia gościowi korzystanie z usługi w czasie, kiedy wejścia są tańsze, natomiast zasada odwrotności nie działa. Szczegóły określone zostały w cenniku Basenu.
- Z karnetu może korzystać jedna osoba. Nie jest dopuszczalne udostępnianie karnetów innym osobom. Nie jest możliwe wejście z jednym karnetem dwóch lub większej liczby osób.
- Przyjęte w cenniku jednostki rozliczeniowe to 60 min oraz 90 min. Minimalny czas, na jaki można wykupić wstęp na Basen, to 60 min. Wraz z paragonem gość otrzymuje kartę wstępu/transponder, na której zapisane są dane dotyczące usługi. Czas liczony jest od wydania karty/transpondera do jej oddania w recepcji. Przekroczenie czasu za opłaconą przed wejściem jednostkę powoduje naliczanie opłaty za każde rozpoczęte 15 min (wg cennika). W wybranej jednostce czasu zawarty jest czas przebywania na Basenie, w szatni, pod prysznicem. Po oddaniu karty/transpondera gość nie jest uprawniony do powrotu, np. w celu skorzystania z szatni czy prysznica.
- Karta/transponder upoważniają gościa również do korzystania z pryszniców i szatni (odpowiednio dla kobiet i mężczyzn).
- W przypadku, jeśli gość zdecyduje się na korzystanie z Basenu w czasie krótszym niż wynika z najmniejszej jednostki rozliczeniowej, nie jest uprawniony do niższej opłaty. Jeśli wykupi usługę w takim trybie, czyni to świadomie, wiedząc, że nie skorzysta w pełni z wykupionego czasu.
- Goście Domków Kuter Port w cenie wynajmu w czasie pobytu (od zameldowania do wymeldowania) mogą korzystać z Basenu bez dodatkowych opłat zgodnie z dostępnością.
- Karta/transponder obowiązuje wyłącznie w dniu, na który została opłacona. Nie ma możliwości zatrzymania jej i wykorzystania w innym terminie.
- Wypożyczenie ręczników i szlafroków odbywa się zgodnie z cennikiem.
§11
Kary finansowe
- Wynajmujący uprawniony jest do naliczenia Gościowi opłaty dodatkowej w postaci w następujących okolicznościach i wysokościach:
- korzystający z Basenu odpowiadają na zasadach ogólnych za wszelkie szkody wyrządzone ich działaniem lub zaniechaniem;
- w przypadku wyrządzenia szkody, zniszczenia, uszkodzenia sprzętu, akcesoriów czy jakiegokolwiek elementu infrastruktury na terenie obiektu, gość zostanie obciążony kosztami naprawy/wymiany zgodnie z kosztorysem przedstawionym przez Zarządzającego;
- osoba, która celowo bądź mimowolnie zanieczyści wodę w niecce basenowe lub jacuzzi lub balii, będzie obciążona kosztami wymiany wody odpowiednio w niecce basenowej, jacuzzi lub balii oraz kosztami ponownych badań dopuszczających nieckę basenową, jacuzzi lub balię do użytku, jak i kosztami wynikającymi ze strat poniesionych w wyniku wyłączenia ww. z użytkowania przez innych gości. W przypadku zanieczyszczenia wody przez dziecko odpowiedzialność ponosi jego opiekun. W przypadku grup zorganizowanych za skutki zachowań uczestników odpowiedzialność ponosi opiekun grupy;
- zgubienie/uszkodzenie karty/transpondera – 50,00 zł;
- zgubienie/zniszczenie/brak zwrotu ręcznika – 100,00 zł;
- zgubienie/zniszczenie/brak zwrotu szlafroka – 300,00 zł;
- spowodowanie zanieczyszczeń i nieporządku, m.in. wynikającego z nadmiernego spożywania alkoholu, wymagającego dodatkowego sprzątania – 200,00 zł za każdy przypadek;
- rażące zachowanie oraz naruszenie innych postanowień regulaminu – od 300,00 zł za każdy przypadek.
- Jeśli kwota za wyrządzoną szkodę wynika z powyższego, gość, który jej dokonał (lub jego podopieczny), zobowiązany jest do wniesienia opłaty na miejscu przy końcowym rozliczeniu w ramach transakcji gotówkowej lub bezgotówkowej. Jeśli oszacowanie kosztów zniszczeń nie jest możliwe na miejscu, gość jest zobowiązany do podpisania protokołu, w którym potwierdza wyrządzone na niekorzyść obiektu szkody przez siebie lub osobę, za którą ponosi odpowiedzialność. Po oszacowaniu szkód gościowi zostanie wystawiony rachunek za ich wyrządzenie, a ten będzie odpowiedzialny za jego opłacenie.
§12
Postanowienia dodatkowe
- Obiekt jest nadzorowany przez pracowników ochrony oraz służby informacyjno-porządkowej, którzy mają prawo do interwencji w przypadku naruszania zasad regulaminu oraz zasad i wynikających z oznakowania na terenie obiektu.
- Zarządca nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na terenie budynku Rekreacji oraz w innych miejscach na terenie Kuter Portu, łącznie z parkingiem.
- Niedostosowanie się do wymogów korzystania z Basenu uprawnia Zarządcę do odmowy dopuszczenia gościa do korzystania z obiektu.
- Produkty znajdujące się w sprzedaży lub przeznaczone do wypożyczenia w recepcji budynku Rekreacji są sprzedawane/wypożyczane zgodnie z obowiązującym cennikiem dostępnym w recepcji.
- Na terenie obiektu znajduje się system monitoringu wizyjnego wraz z zapisem. Nagrania mogą być podstawą do pociągnięcia do odpowiedzialności w stosunku do użytkowników, którzy nie stosują się do regulaminu. Zarządzający gwarantuje, iż monitoring prowadzony jest w sposób nienaruszający dóbr osobistych i godności użytkowników.
- Zarządzający zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego regulaminu. Zmiany regulaminu będą publikowane na stronie www.kuterport.pl oraz w wersji dostępnej do wglądu u obsługi w recepcji w budynku Rekreacji.
- Ewentualne sytuacje lub zdarzenia nieujęte w niniejszym regulaminie będą na bieżąco rozstrzygane przez Zarządzającego, a jego decyzje będą miały charakter końcowy i wiążący.
- W zakresie nieuregulowanym w niniejszym Regulaminie stosuje się odpowiednio przepisy Kodeksu cywilnego oraz inne przepisy prawa.
Regulamin obowiązuje od 09.03.2023 r.