Skip to main content

Wraz z Krakowskim Klubem Modelarzy Kolejowych (KKMK) przygotowujemy ciekawą atrakcję dla wszystkich, którzy ciekawi są, jak funkcjonuje kolej i chcieliby z bliska przyjrzeć się kursującym po torach pociągom czy dowiedzieć się, jak nimi sterować, by podróże koleją odbywały się sprawnie i bezpiecznie. Już niedługo na Dolnym Pokładzie Kuter Portu zaprezentowana zostanie modułowa ruchoma makieta kolejowa w skali H0 (1:87).

Makieta, którą będziecie mogli u nas zobaczyć, ma 45 m długości i przedstawia lokalną, jednotorową linię kolejową zlokalizowaną na południu Polski. Pomiędzy trzema stacjami kolejowymi będzie prowadzony ruch pociągów pasażerskich i towarowych współcześnie spotykanych na sieci Polskich Kolei Państwowych, ale także tych, których pierwowzory można oglądać już tylko w skansenach kolejowych. Oprócz pociągów PKP zaprezentowane zostaną także charakterystyczne składy pociągów innych europejskich operatorów kolejowych w tym nieistniejących już kolei czechosłowackich oraz kolei czeskich, słowackich, niemieckich czy francuskich.

 

Nie zabraknie także specjalnych atrakcji dla dzieci, które chciałyby sprawdzić się w roli maszynisty. Chętni będą mogli spróbować swoich sił w kąciku małego maszynisty i poprowadzić pociąg wykonany w skali 1:22. Inna atrakcja dla najmłodszych to kącik małego rysownika, w którym rozłożona zostanie mała kolejka i dostępne będą rysowanki. Na wszystkie pytania będą odpowiadać miłośnicy kolei z KKMK.

Kiedy makieta będzie dostępna? W dniach 23–26 lutego, od czwartku do niedzieli, w godz. 11:00–18:00 na Dolnym Pokładzie Restauracji Kuter Port. Do jej obejrzenia zapraszamy zarówno rodziny z dziećmi, jak i starszych pasjonatów kolejnictwa. Natomiast szczególnie w czwartek i piątek zachęcamy do przyjazdu grupy szkolne, które nauczyciele i opiekunowie mogą zabrać na ciekawą „lekcję kolejnictwa na wyjeździe”.

Zaplanujcie czas już dzisiaj, wpiszcie daty to kalendarzy i przyjeżdżajcie.

Bilety będą dostępne w dniu zwiedzania w Restauracji Kuter Port.

Koszt biletu – 8,00 zł/os.

Kontakt dla grup zorganizowanych: marketing@kuterport.pl, +48 12 385 85 55 w. 9

Dla tych, którzy chcą więcej, polecamy zaplanowanie kilkugodzinnego czy nawet całodniowego pobytu w Kuter Porcie. Oprócz oglądania makiety można również spędzić aktywnie czas na Lodowisku czy na basenie, a potem wygrzać się saunach i pooddychać nasyconym mikroelementami powietrzem w grocie solnej. Po wszystkich atrakcjach zapraszamy na posiłek do Restauracji. A jeśli to za mało, wybierzcie opcję z pobytem, pozostając w naszych Domkach.


Close Menu