Skip to main content

W związku z dużym zainteresowaniem lekcjami pływania w kolejnych miesiącach będziemy kontynuować kursy dla osób chcących nauczyć się pływać lub doskonalić posiadane już umiejętności.

Pierwsze zajęcia w kwietniowo-czerwcowej edycji odbędą się w dniach 8–10 kwietnia, a ostatnie odpowiednio 17-19 czerwca. Zajęcia przewidziane są jako bloki 10 spotkań organizowanych w poniedziałki, wtorki i środy w trybie raz w tygodniu w wybrany, powtarzalny dzień tygodnia (zgodnie z zapisami). W dniach od 29 kwietnia do 1 maja ze względu na długi weekend zajęcia nie będą prowadzone.

Założenia, wg których odbywa się kurs:

 1. W kursie mogą brać udział osoby, które ukończyły 3 r.ż.
 2. Limit osób na jednej lekcji:
  1. jedna osoba w przypadku nauki pływania od podstaw
  1. dwie osoby w przypadku doskonalenia umiejętności pływania
 3. Każda lekcja trwa 45 minut.
 4. Godzina rozpoczęcia lekcji oznacza pełną gotowość kursantów do rozpoczęcia zajęć z instruktorem przy niecce basenu.
 5. Kursy prowadzone są na wyznaczonym torze basenu o głębokości do 1,4 m (w tym samym czasie z pozostałej części basenu mogą korzystać inne osoby).
 6. Kursant zobowiązany jest do posiadania stroju pływackiego (jednoczęściowy strój żeński lub przylegające spodenki pływackie męskie) oraz czepka.
 7. W czasie trwania lekcji instruktor nauki pływania pełni bezwzględny nadzór i opiekę nad kursantami.
 8. Kursanci są zobowiązani do stosowania się do wytycznych i poleceń instruktora.
 9. Koszt pakietu 10 lekcji o wybranej, stałej godzinie danego dnia (poniedziałek, wtorek lub środa) – 1200,00 zł.
 10. Koszt pakietu 10 lekcji jest stały (1200,00 zł) – to zamawiający ustala, czy w kursie weźmie udział jedna czy dwie osoby, przy zachowaniu zasady z pkt. 2.
 11. Opłata za udział w kursie pobierana jest w całości „z góry”.
 12. Opłaty można dokonać w recepcji Strefy Rekreacja (gotówką lub kartą) lub przelewem na wskazany przez obsługę nr konta.
 13. O przyjęciu na kurs decyduje kolejność zapisów i wpłat. W przypadku zapisu niepotwierdzonego wpłatą pierwszeństwo na dany termin ma osoba, która dokona wpłaty.  
 14. Jeśli kursant opuści zajęcia, koszty nie są zwracane.
 15. Nie zapewniamy możliwości odrabiania zajęć, natomiast dopuszczamy możliwość skorzystania z opłaconych lekcji przez inną osobę wg wskazania osoby, która opłaca kurs. Równocześnie, jeśli inny kursant zgłosi swoją absencję i pojawi się „okienko”, pracownik Strefy Rekreacja zaproponuje wykorzystanie wolnego terminu przez osobę, która opuściła zajęcia (proponowanie zajęć odbędzie się zgodnie z kolejnością zgłoszeń). W przypadku, jeśli żadna z powyższych opcji nie będzie możliwa do zrealizowania, niewykorzystana w ramach lekcji kwota zostane zwrócona w formie Vouchera (wyłącznie wówczas, jeśli nieobecność zostanie zgłoszona min. jeden dzień przez realizacją lekcji zgodnie z przyjętym harmonogramem).
 16. Podczas trwania kursu opiekunowie nieletnich pozostają w poczekalni. W przypadku, jeśli jest to konieczne ze względu na wiek dziecka, opiekun może pomóc dziecku w szatni podczas przygotowania się do zajęć oraz po ich zakończeniu.
 17. Termin rozpoczęcia kursu może się przesunąć w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń, na które organizator nie ma wpływu.
 18. W przypadku, jeśli lekcja z przyczyn losowych, niezależnych od organizatora nie będzie mogła odbyć się w umówionym terminie, kursantowi zostanie zaproponowany inny termin.
 19. Pozostałe zasady korzystania z basenu określa regulamin.

Zajęcia prowadzą instruktorzy pływania – Mateusz Tworzydło i Kacper Dębski.

Mateusz Tworzydło posiada doświadczenie w prowadzeniu lekcji indywidualnych i grupowych dla dzieci oraz dorosłych. Sam przygodę z pływaniem rozpoczął w wieku 12 lat. Od 16 lat jest ratownikiem wodnym, od 13 lat jako instruktor prowadzi zajęcia z pływania, a od czterech lat jest instruktorem ratownictwa wodnego dla Państwowej Straży Pożarnej. Jako trener prowadził m.in. naukę pływania dla dzieci pod patronatem Województwa Małopolskiego w ramach projektu pn. „Już Pływam”. Szkolił także młodych pływaków z powiatu wielickiego oraz bocheńskiego. Podejmuje się nauczania pływania osób w wieku od lat 3 po dorosłych na każdym etapie zaawansowania. Zawsze dokłada wszelkich starań, aby treningi były jak najbardziej wydajne i efektywne.

Kacper Dębski rozpoczął przygodę z wodą w wieku siedmiu lat. Swoje doświadczenie wykorzystuje m.in. jako ratownik wodny, a swoją pracą przedstawia obraz człowieka pełnego pasji i oddania sportom wodnym. Posiada kwalifikacje do prowadzenia zajęć jako instruktor pływania. Podejmuje się nauczania pływania osób od 3 r.ż. po dorosłych na każdym etapie zaawansowania. Funkcję instruktora pełni od 2022 r. W swojej pracy dokłada wszelkich starań, aby treningi były wydajne i przynosiły zamierzone efekty.

Jakub Szostak w świat wodnych przygód wkroczył w wieku 14 lat i od tamtej pory nieprzerwanie rozwija swoją pasję. Pracując jako ratownik wodny i poświęcając się studiom z ratownictwa medycznego, reprezentuje obraz człowieka dokładnego i pełnego determinacji. Jego zdolności nie kończą się na ratowaniu – z wielkim zapałem podjął się również roli instruktora pływania, mając na uwadze bezpieczeństwo i rozwój każdego ucznia. Od 2024 r. pełni tę funkcję, a każdy trening traktuje jak szansę na osiągnięcie wyznaczonych celów, dążąc do efektywnych i satysfakcjonujących rezultatów.

Dodatkowe zapytania ws. kursów prosimy kierować na adres rekreacja@kuterport.pl lub nr tel. +48 12 385 85 55 w. 6.


Close Menu