Skip to main content

Duże zainteresowanie nauką pływania skłoniło nas po raz kolejny do uruchomienia kursów, w trakcie których osoby od 3 r.ż. będą mogły uczyć się lub doskonalić już posiadane umiejętności.

Pierwsza w nowym roku edycja kursu rozpocznie się w dniach 8–10 stycznia i potrwa odpowiednio do 25–27 marca. Zajęcia przewidziane są jako bloki 10 zajęć organizowanych w poniedziałki, wtorki i środy w trybie spotkań raz w tygodniu w wybrany, powtarzalny dzień tygodnia (zgodnie z zapisami). W dniach 12–25 lutego ze względu na ferie zajęcia nie będą prowadzone.

Założenia, wg których odbywa się kurs:

 1. W kursie mogą brać udział osoby, które ukończyły 3 r.ż.
 2. Limit osób na jednej lekcji:
  1. jedna osoba w przypadku nauki pływania od podstaw
  1. dwie osoby w przypadku doskonalenia umiejętności pływania
 3. Każda lekcja trwa 45 minut.
 4. Godzina rozpoczęcia lekcji oznacza pełną gotowość kursantów do rozpoczęcia zajęć z instruktorem przy niecce basenu.
 5. Kursy prowadzone są na wyznaczonym torze basenu o głębokości do 1,4 m (w tym samym czasie z pozostałej części basenu mogą korzystać inne osoby).
 6. Kursant zobowiązany jest do posiadania stroju pływackiego (jednoczęściowy strój żeński lub przylegające spodenki pływackie męskie) oraz czepka.
 7. W czasie trwania lekcji instruktor nauki pływania pełni bezwzględny nadzór i opiekę nad kursantami.
 8. Kursanci są zobowiązani do stosowania się do wytycznych i poleceń instruktora.
 9. Koszt pakietu 10 lekcji o wybranej, stałej godzinie danego dnia (poniedziałek, wtorek lub środa) – 1200,00 zł.
 10. Koszt pakietu 10 lekcji jest stały (1200,00 zł) – to zamawiający ustala, czy w kursie weźmie udział jedna czy dwie osoby, przy zachowaniu zasady z pkt. 2.
 11. Opłata za udział w kursie pobierana jest w całości „z góry”.
 12. Opłaty można dokonać w recepcji Strefy Rekreacja (gotówką lub kartą) lub przelewem na wskazany przez obsługę nr konta.
 13. O przyjęciu na kurs decyduje kolejność zapisów i wpłat. W przypadku zapisu niepotwierdzonego wpłatą pierwszeństwo na dany termin ma osoba, która dokona wpłaty.  
 14. Jeśli kursant opuści zajęcia, koszty nie są zwracane.
 15. Nie zapewniamy możliwości odrabiania zajęć.
 16. Podczas trwania kursu opiekunowie nieletnich pozostają w poczekalni. W przypadku, jeśli jest to konieczne ze względu na wiek dziecka, opiekun może pomóc dziecku w szatni podczas przygotowania się do zajęć oraz po ich zakończeniu.
 17. Termin rozpoczęcia kursu może się przesunąć w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych zdarzeń, na które organizator nie ma wpływu.
 18. Pozostałe zasady korzystania z basenu określa regulamin.

Zajęcia prowadzą instruktorzy pływania – Mateusz Tworzydło i Kacper Dębski.

Mateusz Tworzydło posiada doświadczenie w prowadzeniu lekcji indywidualnych i grupowych dla dzieci oraz dorosłych. Sam przygodę z pływaniem rozpoczął w wieku 12 lat. Od 16 lat jest ratownikiem wodnym, od 13 lat jako instruktor prowadzi zajęcia z pływania, a od czterech lat jest instruktorem ratownictwa wodnego dla Państwowej Straży Pożarnej. Jako trener prowadził m.in. naukę pływania dla dzieci pod patronatem Województwa Małopolskiego w ramach projektu pn. „Już Pływam”. Szkolił także młodych pływaków z powiatu wielickiego oraz bocheńskiego. Podejmuje się nauczania pływania osób w wieku od lat 3 po dorosłych na każdym etapie zaawansowania. Zawsze dokłada wszelkich starań, aby treningi były jak najbardziej wydajne i efektywne.

Kacper Dębski rozpoczął przygodę z wodą w wieku siedmiu lat. Swoje doświadczenie wykorzystuje m.in. jako ratownik wodny, a swoją pracą przedstawia obraz człowieka pełnego pasji i oddania sportom wodnym. Posiada kwalifikacje do prowadzenia zajęć jako instruktor pływania. Podejmuje się nauczania pływania osób od 3 r.ż. po dorosłych na każdym etapie zaawansowania. Funkcję instruktora pełni od 2022 r. W swojej pracy dokłada wszelkich starań, aby treningi były wydajne i przynosiły zamierzone efekty.

Dodatkowe zapytania ws. kursów prosimy kierować na adres rekreacja@kuterport.pl lub nr tel. +48 12 385 85 55 w. 6.


Close Menu