Skip to main content

22 sierpnia na Plaży Kuter Port odbędzie się Rajd Modeli RC Śląskiej Ligi Rajdowej RC. Na specjalnie przygotowanych torach ścigać będą się modele pojazdów rajdowych. Nie zabraknie emocji związanych z kibicowaniem najlepszym zawodnikom, a dodatkowo będzie również możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w sterowaniu modelami. Na terenie Plaży pojawią się także prawdziwe rajdówki.

Zawodnicy biorący udział w Rajdzie będą sterować rajdowymi modelami elektrycznymi w skali 1:10. Na trasie zobaczymy m.in. takie modele, jak: Peugeot 306 Maxi, Subaru Impreza WRC, Lancer Evolution, Toyota Yaris WRC, Hyundai i20 WRC, Lancia Delta Integrale HF.

Przejazdy będą się odbywać na specjalnie przygotowanych torach. Z pewnością będziemy obserwować szybką jazdę, spektakularne dachowania czy awarie na trasie. Ze względu na charakter rywalizacji modele biorące udział w rajdach wymagają ciągłej modyfikacji i serwisowania. Organizatorzy rajdów zdalnie sterowanych modeli chcą w jak najbardziej wierny sposób odwzorować prawdziwą rywalizację ze skali 1:1. Formuła zawodów w obu przypadkach jest taka sama – pojazd musi w jak najkrótszym czasie pokonać wyznaczoną trasę.

Program Rajdu:

10:00–11:00 – wystawa pojazdów i przygotowanie trasy

11:00–16:00 – starty pojazdów na pierwszym odcinku

16:00–16:30 – przygotowanie toru Rallycross

16:30–17:00 – ogłoszenie wyników z pierwszego odcinka i rozdanie nagród 

17:00–19:00 – zawody Rallycross

19:00 – ogłoszenie wyników z zawodów Rallycross i rozdanie nagród 

Obok toru, na którym będą odbywać się zawody Śląskiej Ligi Rajdowej RC, ustawiony zostanie dodatkowy tor, na którym będzie można ścigać się modelami rajdówek (przejazdy modelami rajdówek i innych pojazdów będą możliwe za dodatkową opłatą).

Organizatorami wydarzenia są: Kuter Port, Śląska Liga Rajdowa RC i RC ART.

Zapraszamy do wspólnej zabawy. Emocji na pewno nie zabraknie.


Close Menu