22 sierpnia na Plaży Kuter Port odbędzie się Rajd Modeli RC Śląskiej Ligi Rajdowej RC. Na specjalnie przygotowanych torach ścigać będą się modele pojazdów rajdowych. Nie zabraknie emocji związanych z kibicowaniem najlepszym zawodnikom, a dodatkowo będzie również możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w sterowaniu modelami. Na terenie Plaży pojawią się także prawdziwe rajdówki.

Zawodnicy biorący udział w Rajdzie będą sterować rajdowymi modelami elektrycznymi w skali 1:10. Na trasie zobaczymy m.in. takie modele, jak: Peugeot 306 Maxi, Subaru Impreza WRC, Lancer Evolution, Toyota Yaris WRC, Hyundai i20 WRC, Lancia Delta Integrale HF.

Przejazdy będą się odbywać na specjalnie przygotowanych torach. Z pewnością będziemy obserwować szybką jazdę, spektakularne dachowania czy awarie na trasie. Ze względu na charakter rywalizacji modele biorące udział w rajdach wymagają ciągłej modyfikacji i serwisowania. Organizatorzy rajdów zdalnie sterowanych modeli chcą w jak najbardziej wierny sposób odwzorować prawdziwą rywalizację ze skali 1:1. Formuła zawodów w obu przypadkach jest taka sama – pojazd musi w jak najkrótszym czasie pokonać wyznaczoną trasę.

Program Rajdu:

10:00–11:00 – wystawa pojazdów i przygotowanie trasy

11:00–16:00 – starty pojazdów na pierwszym odcinku

16:00–16:30 – przygotowanie toru Rallycross

16:30–17:00 – ogłoszenie wyników z pierwszego odcinka i rozdanie nagród 

17:00–19:00 – zawody Rallycross

19:00 – ogłoszenie wyników z zawodów Rallycross i rozdanie nagród 

Obok toru, na którym będą odbywać się zawody Śląskiej Ligi Rajdowej RC, ustawiony zostanie dodatkowy tor, na którym będzie można ścigać się modelami rajdówek (przejazdy modelami rajdówek i innych pojazdów będą możliwe za dodatkową opłatą).

Organizatorami wydarzenia są: Kuter Port, Śląska Liga Rajdowa RC i RC ART.

Zapraszamy do wspólnej zabawy. Emocji na pewno nie zabraknie.