Skip to main content

30.07.2021 r. (piątek) na Łowisku Ogólnodostępnym odbyły się Zawody Wędkarskie o Puchar Łowiska Kuter Port, Edycja letnia 2021. Tym razem zostały zorganizowane nieco inaczej niż poprzednie – w rywalizacji wzięło udział 36 zawodników, którzy dodatkowo byli przydzieleni do jednego z trzech sektorów.

A kto zwyciężył w tej edycji?

Nagrodzonych zostało siedmiu zawodników, którzy uplasowali się na pierwszych sześciu miejscach (po dwa najlepsze z każdego sektora) oraz zawodnik, który złowił największą rybę. Lista najlepszych wygląda następująco (w nawiasach podana jest waga łączna złowionych przez danego zawodnika ryb).

I miejsce – Marcin Kubalak (112,75 kg)

II miejsce – Marcin Cieślik (96,86 kg)

III miejsce – Artur Matczak (68,39 kg)

IV miejsce – Janusz Woźniak (84,47 kg)

V miejsce – Marcin Kurzepa (79,82 kg)

VI miejsce – Artur Stych (60,89 kg)

Największa ryba – Marcin Kubalak (8,15 kg).

Warto dodać, że podczas tych zawodów ustanowiony został rekord wszystkich złowionych ryb łącznie. Wyniósł on ponad 1600 kg. W przeliczeniu na jednego zawodnika otrzymujemy średnio prawie 45,3 kg ryb.

A jak kształtują się wyniki poszczególnych zawodników w danych sektorach i na określonych stanowiskach? Można sprawdzić na poniższych grafikach.

Zawody odbywały się w oparciu o regulamin dostępny TUTAJ

Organizatorem zawodów był Kuter Port Nieznanowice, partnerem Ryby mają głos, a patronem medialnym Pan Ryba. Sponsorami zawodów zostały firmy: Match Pro, Meus, Mikado, Pan Ryba, Raf-Mar, York.

Więcej o zawodach i ich przebiegu można przeczytać w tekście pt. „Subiektywnie o zawodach wędkarskich w Kuter Porcie” – zapraszamy do lektury.

TUTAJ (w zakładce edycja letnia) dostępna jest galeria zdjęć z zawodów.

Dziękujemy wszystkim wędkarzom za godną rywalizację na wysokim poziomie, a partnerom, patronom i sponsorom za wsparcie zawodów.


Close Menu