Skip to main content

Już w najbliższą sobotę i niedzielę spotykamy się ponownie na naszej Plaży. Będzie to kolejny weekend w wojskowym klimacie w ramach „I Małopolskiej Wystawy i Pokazów Militarnych Kuter Port”. Poza tym, co zaplanowaliśmy już w programie dostępnym TUTAJ, pojawią się też nowości.

Będziecie mogli zobaczyć kolejne pojazdy wojskowe, a wśród nich m.in. jedyny w Polsce amerykański ziemnowodny pojazd terenowy Gama Goat z napędem na sześć kół. Jest to pojazd specjalnie zaprojektowany do wykorzystania w czasie konfliktu w Wietnamie. Pojazd ten porusza się w każdym terenie z opcją pływania i możliwością desantowania na miejsce na spadochronie z pokładu samolotu transportowego. Inny pojazd, który również dotrze na Wystawę, to samochód osobowy Chevrolet Suburban, produkowany pod tą amerykańską marką od 1934 r. Ponadto zaplanowaliśmy na ten weekend atak armaty przeciwpancernej D-44 kaliber 85 mm na haubicę samobieżną 2S1 Goździk. Wśród nowych atrakcji pojawią się także czołgi – Jagdtiger, Tygrys, SU-152 oraz Maus. Co prawda, teraz w wersji RC, ale to dopiero pierwsza edycja naszego wydarzenia. W planach jest też bitwa morska, w której zmierzą się dwa pojazdy Volvo BV 202.

Zadbaliśmy również o dobrą kuchnię – w ubiegły weekend serwowaliśmy smaczne, parujące dania prosto z kuchni polowej, a wśród nich znalazła się wojskowa grochówka, żurek, mielony w kapuście i bigos. To menu powtórzymy w sobotę i niedzielę, ponieważ spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem, a do tego rozpalimy jeszcze wielkie ognisko i będziemy serwować pieczone ziemniaki prosto z ogniska.

Pogoda w najbliższy weekend zapowiada się idealnie i wręcz zachęca do spędzenia czasu w plenerze, ze znajomymi i z rodzinami. Zarezerwujcie czas i przyjeżdżajcie. Bilety online dostępne są TUTAJ.

Przypominamy również, że w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo będziemy monitorować liczbę osób znajdujących się jednocześnie na terenie Wystawy, aby nie przekroczyła ona 990 jednorazowo.

Zapraszamy i do zobaczenia!


Close Menu