Skip to main content

Za nami dwa intensywne weekendy z „I Małopolską Wystawą i Pokazami Militarnymi Kuter Port”. W ciągu tych czterech dni (12–13 września i 19–20 września) mogliście skorzystać z wielu nietypowych atrakcji na naszej Plaży.

Dostępna była m.in. wystawa kilkudziesięciu pojazdów militarnych, z których kilkoma można było się przejechać na specjalnie przygotowanym poligonie. Mogliście zobaczyć symulowane ataki, rekonstrukcje, pokazy tank crash, jazdy dynamicznej, obejrzeć ciekawe i unikatowe kolekcje broni, mundurów oraz ekwipunku żołnierzy różnych armii świata. Do dyspozycji były strzelnice, pole minowe, gry, wystawy historyczne… i wiele, wiele więcej.

Poza tym na różnych stoiskach sprzedażowych można było się zaopatrzyć w wojskową odzież i różnorodne przedmioty użytkowe, jak i kolekcjonerskie w militarnym stylu.

Wielką gratką dla naszych gości okazały się też przepyszne dania serwowane prosto z kuchni polowej, a przygotowane przez naszych wspaniałych kucharzy z Restauracji Kuter Port.

Jakkolwiek zakończenie wydarzenia planowane było na 26 września, to prognozowane załamanie pogody w najbliższą sobotę uniemożliwia nam jego kontynuację.

Tym samym dziękujemy Wam wszystkim za udział w „I Małopolskiej Wystawie i Pokazach Militarnych Kuter Port”. Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście.

Wasze uczestnictwo w wydarzeniu przełożyło się także na pomoc Maksowi, ponieważ poza tym, że mogliście go wesprzeć osobiście, to dodatkowo złotówka z każdego biletu również zostanie przekazana na wsparcie jego kosztownego leczenia.

Dziękujemy również wszystkim partnerom i patronom medialnym za zaangażowanie oraz współtworzenie tej imprezy.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez Kuter Port Nieznanowice, a partnerami zostali: Gmina Gdów, Centrum Kultury w Gdowie, Śląska Fundacja Pasjonatów Techniki Militarnej „Garnizon Górnośląski”, Fundacja Grot, Małopolska Filmowa Grupa Rekonstrukcyjna, Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie, „Karabin z Prywatnej Kolekcji Krzysztofa Pawlaka”. Wsparcie medialne / Patronat medialny zapewniły: TVP 3 Kraków, Radio Eska Kraków oraz portale Mój Gdów, Bochnia Brzesko z Bliska oraz Twoje Miasto. A tymczasem śledźcie nas na bieżąco – mamy wiele ciekawych pomysłów i będziemy Was o nich informować za pośrednictwem naszej strony internetowej oraz profilu na FB.


Close Menu