Skip to main content

Wino Riesling określane jest mianem „króla win białych”. Ogólnopolska akcja promocyjna Riesling Weeks, organizowana już po raz szósty, ma na celu promocję tego niemieckiego wina w naszym kraju. W tym roku do akcji dołączyła również Restauracja Kuter Port.

Wino Riesling jest lekkie, szlachetne, delikatnie owocowe, wonne… Najczęściej podawane jest do ryb, drobiu, serów kremowych i twarogowych. Wielość wariacji smakowych winogrona Riesling spowodowała, że jest najbardziej popularną z niemieckich odmian, uprawianych w 13 regionach winiarskich w Niemczech.

Riesling jest bardzo popularny w całej Europie, a w ostatnim czasie zdobywa uznanie również w tak odległych lokalizacjach jak Kalifornia, Afryka Południowa czy Nowa Zelandia.

W celu spopularyzowania marki Niemiecki Instytut Wina już po raz szósty organizuje Riesling Weeks jako ogólnopolską akcję. W tym roku bierze w niej udział także Restauracja Kuter Port.  

W dniach od 18 lipca do 15 sierpnia możecie się u nas rozkoszować tymi wyjątkowymi winami. W naszej karcie znajdziecie: Riesling Feinherb St Cuvee # 10, Riesling Gutswein oraz Cuvée Rosé.

Przypominamy, że alkohol w naszej Restauracji podajemy osobom, które ukończyły 18 lat. Zapraszamy.


Close Menu